گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » دسته‌بندی نشده » منصفانه ترین تعرفه اینترنت کدام است؟

اطلاعیه سایت

منصفانه ترین تعرفه اینترنت کدام است؟

منصفانه ترین تعرفه اینترنت کدام است؟

نوحه جدید :

منصفانه ترین تعرفه اینترنت کدام است؟


با توجه به یکپارچه شدن تعرفه اینترنت غیرحجمی در کشورمان در این مطلب قصد داریم به صورت جامع و خلاصه نوع سرویس‌دهی و قیمت های اپراتورها را با یکدیگر مقایسه کنیم.

منصفانه ترین تعرفه اینترنت

تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر ارتباطات آخرین مهلت شرکت‌ها در حذف سرویس‌های قبلی و ارائه تعرفه‌های جدید روز ۱۲ آذر بوده است. به همین منظور تمامی ISPهای ایران تعرفه‌های جدید خود را طی روزهای گذشته اعلام و تعدای از آن‌ها برای رقابت با دیگر شرکت‌ها بارها تعرفه‌های خود را تغییر دادند.

از جمله مزیت تعرفه‌های جدید می‌توان به یکسان بودن قیمت برای سرعت‌های مختلف در تمام ISPها اشاره کرد. درواقع رقابت بین شرکت‌ها در حجم ترافیکی است که روی هر سرعت به مشترک ارائه می‌کنند. دیگر مزیت این طرح، تغییر در شیوه پرداخت مشترک است. تاکنون مشترکین اینترنت ثابت بایستی مبلغی را به عنوان حق اشتراک سرویس و مبلغی را برای خرید بسته‌های حجمی می‌پرداختند اما از این پس مشترکین صرفا با پرداخت یک هزینه ثابت و مشخص، علاوه بر داشتن اشتراک اینترنت از حجم مشخصی نیز به‌صورت ماهانه برخوردار خواهند بود.

همچنین تعرفه‌های ذکر شده ممکن است همچنان در روزهای آتی تغییر کنند. به همین منظور در انتهای هر ستون لینک صفحه رسمی اپراتورها درج شده تا در صورت تغییر، از آخرین قیمت‌ها مطلع شوید.

What ISP see track Feature - منصفانه ترین تعرفه اینترنت کدام است؟

اعداد ذکر شده در جدول زیر سقف مصرف منصفانه را برای ترافیک بین‌المللی نشان می‌دهد. از آنجاییکه مطابق قانون شرکت‌ها بایستی ترافیک داخلی را به‌صورت نیم‌بها محاسبه کنند، سقف مصرف برای ترافیک داخلی دو برابر اعداد مندرج در جدول است. به عنوان مثال در اپراتور فن‌آوا با پرداخت ماهیانه ۸۰ هزار تومان روی سرعت ۱۶ مگابیت می‌توانید تا ۱۰۰۰ گیگابایت از ترافیک بین‌المللی یا ۲،۰۰۰ گیگابایت ترافیک داخلی بهره‌مند شوید.

توجه داشته باشید که منظور از ترافیک داخلی همه سایت‌ها و سرویس‌هایی که در داخل کشور میزبانی می‌شوند نیست!؛ در واقع شرکت‌ها لیست سایت‌های پرمخاطب و پربازدید را که معمولا شامل ۲۵۰ تا ۵۰۰ سایت منتخب است، در وب‌سایت خود منتشر کرده‌اند و صرفا ترافیک مصرفی روی آن سایت‌ها را به‌عنوان ترافیک داخلی محاسبه می‌کنند.

براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات، سرعت کاربر پس از عبور از سقف مصرف منصفانه به حداقل سرعت یعنی ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه کاهش می‌یابد اما ارتباط اینترنت وی به هیچ وجه قطع نمی‌شود. در این شرایط کاربر می‌تواند با خرید بسته‌های حجمی مجددا به سرعت اولیه سرویس خود بازگردد.
همچنین شرکت‌ها ترافیک برخی از سرویس‌های چندرسانه‌ای را که به ارائه محتوای ویدیویی مانند فیلم‌ها و سریال‌های روز و همچنین IPTV می‌پردازند را به‌صورت رایگان محسابه می‌کنند که لیست این سرویس‌ها در وب‌سایت شرکت‌ها آمده است.

سرعت قیمت (تومان) فن‌آوا پیشگامان شاتل های‌وب پارس آنلاین مخابرات آسیاتک صبانت
۵۱۲ کیلوبیت ۱۲,۵۰۰ ۱۵GB ۱۲GB ۱۲GB ۱۲GB ۸GB ۱۰GB ۱۲GB ۸GB
۱ مگابیت ۲۰,۰۰۰ ۲۵GB ۲۰GB ۲۰GB ۲۵GB ۱۲GB ۲۵GB ۲۵GB ۱۴GB
۲ مگابیت ۲۵,۰۰۰ ۴۰GB ۳۲GB ۳۲GB ۴۰GB ۴۰GB ۳۷GB ۴۰GB ۲۰GB
۳ مگابیت ۳۵,۰۰۰ ۶۰GB ۴۵GB ۳۷GB ۶۰GB ۶۰GB N/A ۴۵GB ۳۲GB
۴ مگابیت ۴۰,۰۰۰ ۹۰GB ۶۰GB ۸۰GB ۸۰GB ۸۰GB ۶۰GB ۸۰GB ۴۰GB
۸ مگابیت ۵۰,۰۰۰ ۲۰۰GB ۱۵۰GB ۱۷۵GB ۱۳۰GB ۱۵۰GB ۹۰GB ۲۰۰GB ۶۰GB
۱۶ مگابیت ۸۰,۰۰۰ ۱,۰۰۰GB ۱,۰۰۰GB ۳۵۰GB ۲۷۵GB ۲۷۵GB ۱۷۵GB ۴۰۰GB ۱۲۰GB

 

به نظر شما منصفانه ترین تعرفه اینترنت کدام است ؟

با این تفاصیر منصفانه ترین تعرفه اینترنت به کدام شرکت تعلق دارد. لطفا تجربیات خود از کیفیت و نحوه ارائه خدمات بین این شرکت ها را بیان کنید.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز